Projekto istorija

EVAgames – pramogų ir žaidimų socialinis tinklas Europoje, gyvuojantis kiek daugiau nei penketą metų.

Pati veikla prasidėjo apie 2003 metais, kai įsigijau pirmąją savo Counter-Strike versiją. Patikėkit, Steam programa tuo metu neatrodė tokia patraukli ir maloni. Tačiau tai buvo nereali naujiena, kurią visi norėjo pabandyti ir paragauti.

Apie 2003 pabaigoje, kartu su UAB „LEMITA“ pagalba paleidau pirmąjį savo Counter-Strike serverį. Tuo metu tai buvo vos 800MHz turintis Intel Celeron su keletu RAM. Tačiau kitoks požiūris į žaidimą sulaukė nemažai žaidėjų ir cs.lemita.lt puikiai atrodė šalia tokių serverių, kaip cs.delfi.lt. Pasibaigus Counter-Strike 1.6 (beta), sėkmingai tobulinau žinias ir pasirinkau techninio administratoriaus likimą. Man patiko domėtis serverių pasauliu, griauti žaidėjų mitus apie serverių charakteristikas ir išradinėti dviratį, pasinaudojant tokiom priemonėm, kaip AMX ir Metamod.

2004 metais jau turėjau didelį gerbėjų ratą ir sėkmingai bandžiau integruoti DAY.of.DEFEAT žaidimą į mūsų kraštą. Tuo metu serverį jau aptarnavo 2.4GHz Intel Celeron D procesorius ir ko gero visi puikiai prisimename, kai uždėjus cs_bikini visiem striginėdavo žaidimas, tačiau žaisdavome, nes žemėlapis buvo nuostabus.

2005-06-21 surengiau pirmąjį turnyrą, skatindamas žaidėjų legalumą ir dovanų pirmosios vietos nugalėtojai gavo legalias Counter-Strike versijas. Laimėtojais tapo „Reset“ komanda ir kaip dabar atsimenu, jog tai buvo viena profesionaliausių komandų, su kuria buvo malonu turėti reikalų. Iš kart po šio turnyro prasidėjo „Steam karštinė“ ir iki 2006 metų vasaros pavyko ganėtinai pigiai parduoti beveik 300 legalių Counter-Strike versijų. Tuo metu kaina buvo tikrai juokinga, t.y. 15Lt (~6$).

2006 metų eigoje, mūsų serverį jau aptarnavo 3GHz Pentium 4 procesorius ir džiaugiamės tokiais žaidimais, kaip Counter-Strike: Source, DAY.of.DEFEAT: Source, STAR WARS: Jedi Academy ir Call of Duty. Skatinome pirkti legalias žaidimo versijas ir suteikdavom licencijuotiems žaidėjam privilegijų.

2007 metais serverių sąrašą papildė antrasis 3.2GHz Pentium D procesorius ir sėkmingai integravome Natural Selection, bei platesnį ratą Call of Duty serverių. Dalyvavau Metamod: Source ir Surcemod priemonių bandyme, integracijoje ir platinime. Truputį draugavau su css.lt vadovais, tačiau nesuderinus bendrų interesų – ši draugystė pakankamai greit nutrūko.

2008 metais, nutraukus bendradarbiavimą su UAB „LEMITA“ – serveriai buvo labai sumažinti ir apriboti ir beveik metus laiko iki pat 2009 pavasario serveriai gyvavo tiesiog asmeninių investicijų dėka. 2009 pavasarį ranką ištiesė UAB „EVASOFT“ pritardama projekto plėtrai ir ideologijai. Žaidimu serverius aptarnavo 2.8GHz Xeon procesoriai ir šių resursų pagalba pavyko ne tik atgaivinti veiklą, bet ir praplėsti jos ratą. Išbandėm DAY.of.DEFEAT, LEFT4DEAD ir daugelį kitų žaidimų.

2010 metų rudenį, susitarimas su UAB „EVASOFT“ buvo nutrauktas, įmonei keičiant savo veiklos sritį, tačiau serverius ir jų resursus perpirkau aš – Evaldas. Ir iki šiol sėkmingai vykdau bendruomenės veiklą.

2011 metų pavasarį prie EVAgames prisijungė UAB „RYGVEDA“, pasiūlydami savo Counter-Strike serverių tinklą. Taip mūsų žaidimų tinklas tapo konkurencingesnis ir gali žaidėjams pasiūlyti daugiau vietos ir resursų pramogauti.

Mūsų ideologija:

Žaidimas nėra vien varžymasis su draugais. Tai nėra vien komandų būrimas ir sukčių paieška. Žaidimas, tai malonus laiko praleidimas draugų kompanijoje, siekiant atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, negalvojant apie taktikas, manevrus ar puolimo planus. Tokį žaidimą būtent ir skatinu. Pats daug dirbu ir žinau, kaip yra malonu ramiai atsisėsti valandžiukei ir pamiršti viską žaidimo aplinkoje.

Kas be ko, žaidimai tai nėra vien Counter-Strike. Technologijos juda į priekį, žaidimų dėžutes puošia tokie titulai, kaip DirectX10 ar PhysX, o kompiuteriai godžiai valgo elektrą su savo Geforce ar ATI vaizdo kortomis. Todėl siūlau išnaudoti visas galimybes ir pasimėgauti žaidimų įvairove. Tokia ir yra EVAgames prasmė.

Ačiū už pagalbą:

UAB „KAUNO INTERNETO SISTEMOS“ už neribotą interneto liniją mano serveriams;
UAB „RYGVEDA“ už tai kad mūsų žaidėjai gali prisiminti „Counter-Strike“;
Artūrui, Mantui, Kristijonui, Karoliui ir daugeliui kitų, už pagalbą visus šiuos metus;

Mūsų konkurentams, už tai kad neleidžia atsipalaiduoti, bendruomenėje darydami chaosą. KEDA, gal kada alaus? ;-)

Pagarbiai,
Evaldas

Žaidimų serveriai:

Adresas: :
Žemėlapis:
Žaidėjai: /
Žaidimas: